Modlitwa w czasach zarazy w 1546 roku

Poniedziałek 30.03.2020

Godz. 17.30  + Roman Kaftaniak – int. rodz. Woźniaków z Miechowic

Wtorek 31.03.2020

Godz. 8.00     + Stanisław Przekwas – int. siostrzeńca Zbigniewa z rodz.

Środa 01.04.2020

Godz. 08.00    +  Roman Kaftaniak – int. córki Loni z mężem i córką

Czwartek 02.04.2020

Godz. 08.00    + Jadwiga Wałęza – int. Firmy pogrzebowej „Arka”

Piątek 03.04.2020

Godz. 17.30       Droga Krzyżowa

Godz. 18.00     + Jan Wesołowski – int. rodz. Czapskich

Sobota 04.04.2020

Godz. 18.00   Dziękczynno- błagalna w 40 r. ślubu Wandy i Marka

Deskiewicz

Niedziela 05.04.2020

Godz. 9.00        + Stefan Kaczawski – urodzinowa

Godz. 10.30     Gorzkie Żale

Godz. 11.00     Za Parafian

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela to już piąta w okresie Wielkiego Postu. Czas ucieka bardzo szybko, za tydzień niedziela Palmowa. Jakże inna. Niestety zabraknie Palemek do poświecenia ale mimo wszystko przygotowania do przeżywania tych chrześcijańskich Świąt trwają. Mimo że taka jest sytuacja jaka jest to o jednym musimy pamiętać. Pan Jezus Zmartwychwstanie. To właśnie On pokona wszelkie zło i trudny ludzkiego życia
  2. Apeluję o rozsądek, jeśli chodzi o podejście do spraw związanych z problemem pandemii, jaką przeżywamy. Zastosować się do ogłoszeń służb i unikać skupisk ludzkich. To samo dotyczy nabożeństw. To trudny moment dla nasz wszystkich i musimy wspólnie z tym sobie radzić.
  3. Msze św. w tygodniu będą sprawowane jak zawsze w tych samych godzinach. Proszę na Msze św. przybycie tylko najbliższej rodziny. Jak wiemy nasze zgromadzenia nie mogą mieć więcej niż 5 osób. To bardzo mało, ale takie są wytyczne, do których musimy się dostosować. Szczególnie dotyczy to Eucharystii, Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali.
  4. Bardzo dziękuję już za pomoc i wsparcie materialne wystroju do Grobu Pańskiego. Nie wiemy jak będzie to wszystko wyglądało, ale na pewno Grób Pański będzie w naszej świątyni jak zawsze wyjątkowy pełen kwiatów. Za pomoc wszelką – Bóg zapłać. Dokładnie powiem ile udało się nam zebrać na wystrój świąteczny kościoła.
  5. W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek Msza św. o godzinie 8.00 rano.
  6. Zapraszam zachęcam jednocześnie do skorzystania ze spowiedzi świętej. W tym tyg. przypada 1 piątek miesiąca. Będę dyżurował w konfesjonale od godziny 16.30. od 1 kwietnia przechodzimy na czas letni jeśli chodzi o Msze św. i będą one o godzinie 18.00, a droga Krzyżowa o godzinie 17.30.
  7. Na ten moment również zawieszamy spotkania z Naukami Przedmałżeńskimi. Kiedy zaczniemy podam jak tylko będzie to możliwe.
  8. Niestety zgodnie z zaleceniem Biskupa Włocławskiego i Episkopatu Polski są odwołanie wizyty z Komunią świętą dla chorych. Dlatego w najbliższą sobotę nie będę odwiedzał naszych chorych z Najświętszym Sakramentem. Pragnę tylko przypomnieć, ze spowiedź Wielkanocna i Komunia święta trwa do Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym czasie mam nadzieję, już będzie można skorzystać z posługi Sakramentalnej. Tylko do ciężko chorych i będących u kresu życia proszę o telefon przyjadę wtedy z Komunią i Sakramentem Namaszczenia.
  9. Intencje Mszalne w tym tygodniu
  10. Zapowiedzi przedślubne…

Modlitwa o świętość dla kapłanów, parafian

O Jezu, wiekuisty Najwyższy Kapłanie, zachowaj Twoich kapłanów i wszystkich wiernych w opiece Twojego Najświętszego Serca, gdzie nikt im nie może zaszkodzić. Zachowaj nieskalanymi ich namaszczone dłonie, które codziennie dotykają Twojego świętego Ciała. Zachowaj czystymi ich wargi, które zraszane są Twoją Najdroższą Krwią. Spraw abyśmy wzrastali w miłości i wierności Tobie, chroń nas przed zepsuciem i skażeniem tego świata. Wraz z mocą przemiany chleba i wina udziel nam również mocy przemiany serc. Błogosław naszemu trudowi, aby wydał obfite owoce. Niech dusze którym służymy, będą nam pociechą tu na ziemi a także wieczną koroną w życiu przyszłym. Amen