Intencje Mszalne 30.11.2020-06.12.2020

Godz. 17.30    + Natalia Rutkowska – int. sąsiadów Domagalskich

i Anny Pawłowskiej

Wtorek  01.12.2020

Godz. 17.30     + Andrzej Danielewicz ( rocznicowo-imieninowa)

Środa 02.12.2020

Godz. 17.30    + Irena Szkołuda – int. wnuków Krzysztofa, Darka

Marzeny i Anety

Czwartek 03.12.2020

Godz. 7.00    Msza św. Roratnia w intencjach własnych

Godz. 17.30   +Natalia Rutkowska – int. firmy pogrzebowej „Arka”

Piątek 04.12.2020

Godz. 17.30    + Irena Szkołuda – int. firmy pogrzebowej „Arka”

Sobota 05.12.2020  Msza św. z niedzieli ( brak rekolekcji!!!!)

Godz. 17.30     + Milewski Stanisław – int. żony i córki z dziećmi

Niedziela 29.11.2020 II Niedziela Adwentu

Godz. 8.00        + Franciszek Nastachowski ( 5r.śm) – int. żony i dzieci

Godz. 10.00       + Józef Czałpiński, Janina Stepkowska

Godz. 12.00      + Natalia Rutkowska – int. Marii Augustyniak z rodziną

Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu

1. Niedziela 29 listopada to pierwsza niedziela Adwentu. Więc czasu bezpośrednio przygotowującego nas do Świąt Bożego Narodzenia. Tak jak w tamtym roku mimo różnych obostrzeń dwa razy w tygodniu ( poniedziałek i czwartek) msza Roratnia będzie rano o godzinie 7.00. We wtorek, środę i piątek Roraty wieczorem o godzinie 17.30. Msze roratnie rano będą w intencjach, jakie każdy będzie chciał przedstawić Panu Bogu. Te które w skrytości serca będziemy chcieli przedstawić Panu Bogu. Może nas być jednocześnie 15 osób w kościele. Zapraszam.
  2. Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można nabyć opłatek na stół wigilijny. Opłatki poświecę na Pierwszej Mszy św. w niedziele na Mszy o godzinie 8 rano. Będzie można je zabrać z kościoła codziennie około pół godziny przed każdą Mszą świętą. Czy to w tygodniu czy też niedziele. Ofiary jakie będą składane z tej racji przeznaczymy na cele Parafialne.
  3. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny. To znane nam dobrze wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Duża świeca 15 zł, mała 5 zł. Możemy je nabyć tak jak opłatek, pół godziny przed Mszą św. czy to w tygodniu czy też w niedziele. Zachęcam i zapraszam.
  4. W tym tygodniu Przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź od godziny 16.30. W tą sobotę nie będę jeszcze jeździł w odwiedziny do chorych i starszych. Odwiedziny z Panem Jezusem rozłożę na 3 dni i bliżej świąt Bożego Narodzenia odwiedzę każdego, kto będzie miła życzenie skorzystać z Sakramentów Świętych. Dokładnie poinformuję o tym za tydzień.
  5. Na wtorek na godzinę 16.00 zapraszam sołtysów, ewentualnie przedstawiciela konkretnej miejscowości na spotkanie w celu omówienia ważnych spraw Parafialnych, w których chciałbym się poradzić i dopytać. Spotkanie będzie w kościele. Za obecność już dziękuję.
  6. W tym tygodniu zmarła nasza siostra Lidia Grabowska, lat 58, zamieszkała w Brzeziu. Pogrzeb miał miejsce w Naszym kościele, pochówek na Cmentarzu w Wieńcu. W Intencji zmarłej Lidii Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie….
  7. W naszym kościele są wystawione kosze na dary dla najbardziej potrzebujących wsparcia parafian. Możemy złożyć w miarę naszych możliwości dary z produktów, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Za ten dar serca mówię Bóg zapłać.
  8. Za sprzątanie kościoła dziękuję Państwu Krawczak i Trawińskim z Zieleńca. Bóg zapłać.
  9. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

Modlitwa o świętość dla kapłanów, parafian

O Jezu, wiekuisty Najwyższy Kapłanie, zachowaj Twoich kapłanów i wszystkich wiernych w opiece Twojego Najświętszego Serca, gdzie nikt im nie może zaszkodzić. Zachowaj nieskalanymi ich namaszczone dłonie, które codziennie dotykają Twojego świętego Ciała. Zachowaj czystymi ich wargi, które zraszane są Twoją Najdroższą Krwią. Spraw abyśmy wzrastali w miłości i wierności Tobie, chroń nas przed zepsuciem i skażeniem tego świata. Wraz z mocą przemiany chleba i wina udziel nam również mocy przemiany serc. Błogosław naszemu trudowi, aby wydał obfite owoce. Niech dusze którym służymy, będą nam pociechą tu na ziemi a także wieczną koroną w życiu przyszłym. Amen