02.08.2021- 08.08.2021

Poniedziałek 02.08.2021

Godz. 17.30   + Danuta Wesołowska – int. rodz. Wojnowskich

Godz. 18.00   +Jerzy Mazurek – int. sąsiadki Teresy z rodz.

Wtorek 03.08.2021

Godz. 17.30    + Stanisław Szpringer – int. bratowej Czesławy, Eli i Juliana z Kątów

Godz. 18.00   + Wanda Zakrzewska – int. rodz. Danielewicz i Lewandowskich

Środa 04.08.2021

Godz. 17.30    +Eugeniusz Sompoliński – int. Grzegorza i Grażyny Sompolińskich

Godz. 18.00   +Lidia Grabowska – int. właściciela firmy „Somir”

Czwartek  05.08.2021

Godz. 8.00    +Irena Gazda – int. firmy pogrzebowej Arka

Godz. 11.00    I Komunia Święta

Piątek 06.08.2021

Godz. 17.30    + Stanisław Szpringier – int. Agnieszki i Ani z rodzinami

Godz. 18.00   + Wanda Zakrzewska – int. rodz. Elżbiety Wawrzonkowskiej i rodz. Iskrów

Sobota 07.08.2021

Godz. 18.00   + Rodzice Helena i Władysław Kacprzak, Andrzej Kacprzak

Niedziela  08.08.2021

Godz. 09.00    + Sylwester Wienconek ( 2 r.śm)

Godz. 11.00   Za parafian

Ogłoszenia Duszpasterskie 18 Niedziela Zwykła

1. Zbliża się polowa wakacji. Niech każdy z nas zastanowi się jak wykorzystał ten czas. Czy był to okres zbliżenia się do Pana Boga czy ucieczki od niego……????
  2. Dzisiaj przypada 1 sierpnia. To pamiętna data, bo w tym dniu 77 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie, które po raz kolejny pokazało, jak dzielnym i walecznym jesteśmy narodem. Pamiętajmy o poległych w tych walkach powstańcach, często jeszcze bardzo młodych ludziach. Cześć ich pamięci!!!
  3. Sierpień to także miesiąc gdzie wielu podejmuje się zachować abstynencję od alkoholu. To miesiąc trzeźwości. Zachęcam to podjęcia takiego trudu i ofiarowania go w ważnej intencji czy sprawie.
  4. W tym szczególnym miesiącu nasze myśli i serca kierujemy ku Matce Bożej. To czas pielgrzymek do Sanktuariów Maryjnych. Módlmy się za wszystkich podejmujących trud wędrowania do takich miejsc. Niech Bóg wspiera i błogosławi im w tych szczególnym czasie rekolekcji w drodze.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godziny 16.30 a odwiedziny naszych chorych w sobotę od godziny 9.00
  6. W czwartek w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Proszę wszystkich was o modlitwę w intencji dzieci, które pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swego serca, za rodziców tych dzieci, aby były dla nich wzorem i przykładem wiary i ufności Bogu.
  7. W poniedziałek i wtorek po Mszach,, próby z dziećmi przystępującymi do I Komunii Świętej. We wtorek wieczorem spowiedź dzieci i rodziców.
  8. Za tydzień 8 sierpnia, będę na wojewódzkim Dniu Pszczelarza, więc będzie za mnie odprawiał inny kapłan. Już pragnę poinformować, że 15 sierpnia będą inne godziny mszy świętych ( to jest akurat niedziela). W tym dniu Msze św. będą o godzinie 8.00 i 10.00., powodem jest fakt, że tego dnia zostałem poproszony o odprawienie sumy odpustowej w parafii Łowiczek, gdzie proboszczem jest mój kolega z roku. Ks. Dawid Drapała. A tam suma jest o godzinie 12.00
  9. Na najbliższy piątek po Mszy św. około godziny 19.00 zapraszam sołtysów i wszystkich chętnych pomóc w organizacji naszych Dożynek. Jest mało czasu, bardzo proszę o przybycie i pomoc w ich organizacji. Dożynki jak nic nie przeszkodzi będą 11 września.
  10. Intencje mszalne wyglądają następująco….

O Jezu, wiekuisty Najwyższy Kapłanie, zachowaj Twoich kapłanów i wszystkich wiernych w opiece Twojego Najświętszego Serca, gdzie nikt im nie może zaszkodzić. Zachowaj nieskalanymi ich namaszczone dłonie, które codziennie dotykają Twojego świętego Ciała. Zachowaj czystymi ich wargi, które zraszane są Twoją Najdroższą Krwią. Spraw abyśmy wzrastali w miłości i wierności Tobie, chroń nas przed zepsuciem i skażeniem tego świata. Wraz z mocą przemiany chleba i wina udziel nam również mocy przemiany serc. Błogosław naszemu trudowi, aby wydał obfite owoce. Niech dusze którym służymy, będą nam pociechą tu na ziemi a także wieczną koroną w życiu przyszłym. Amen