Modlitwa w czasach zarazy w 1546 roku

Godz. 18.00    + Stanisław Przekwas – int. sąsiadów Paczkowskich

Z dziećmi

Sobota 06.06.2020

Godz. 17.00    + Jan i Marianna Iskra – int. brata Józefa z rodz.

Godz. 18.00    Ślub Anna Pawłowska/ Damian Bywalski

Niedziela 07.06.2020

Godz. 8.00        + Marianna, Franciszek i Jan Zakrzewscy

Godz. 10.00           W intencji Parafian

Godz. 11.45         Nabożeństwo czerwcowe

Godz. 12.00       + Marianna Rypińska

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza niedziela to zakończenie okresu Wielkanocy. Dzisiejsza uroczystość to Zesłanie Ducha Świętego, który zgodnie ze słowami Jezusa jest naszym pocieszycielem i ożywicielem. To Duch Świetny obdarza nas siedmioma darami, które pozwalają nam być świadkami Ewangelii w naszym codziennym życiu.
  2. Jutro 1 czerwca, międzynarodowy dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom jak najlepsze życzenia z tej racji. Niech dobry Pan błogosławi i strzeże. Musimy stać się jak dzieci, żeby wejść do królestwa niebieskiego….
  3. Dziękuję wszystkim, którzy mimo trudności związanych z pandemią, uczestniczą w nabożeństwie Majowym. Bóg zapłać. Cieszę się waszą obecnością i modlitewnym skupieniem.
  4. Nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.45 w tygodniu. W niedziele o godzinie 11.45. Zapraszam serdecznie
  5. Wznawiamy spotkania z kandydatami do Bierzmowania. Pierwsze spotkanie 7 czerwca po Mszy św. o godzinie 12. Zapraszam wszystkich, którzy uczestniczyli w konferencjach przed Pandemią Koronawirusa.
  6. Msze św. w naszej Parafii nadal na tą chwilę będą o godzinach: 8.00; 10.00 i 12.00. Pragnę przypomnieć także, że sobotę o godzinie 18.00 Msza św. z niedzieli. Co prawda nie ma limitu wiernych w kościele, ale do końca czerwca ten układ godzin pozostaje ten sam jak obecnie, czyli 3 msze św.
  7. W tym Tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź od godziny 17.00. będę też odwiedzał chorych z Komunią świętą w sobotę od godz. 9.00
  8. Zbliża się Boże Ciało. W tym roku też troszkę inne niż normalnie. Nie mogą być organizowane procesje naszymi miejscowościami. Będą 4 ołtarze na terenie naszego terenu przy kościele. Poproszę o ubranie ołtarzy: 1) Brzezie Nowiny 2) Aleksandrowo 3) Dubielewo Bloki 4) Brzezie Centrum. Ołtarze będą w 4 narożnikach placu Kościelnego.
  9. W najbliższy Piątek na godzinę 16.30 zapraszam ministrantów na zbiórkę
  10. Zniesiona jest z dniem dzisiejszym Dyspensa od obecności Mszy św. niedzielnej. Jak było wspomniane wcześniej, od dzisiaj możemy uczestniczyć bez ograniczeń liczbowych w kościele, ale nadal zachowujemy obowiązek w środku kościoła zakładania maseczek.
  11. Intencje Mszalne w tym tygodniu

Modlitwa o świętość dla kapłanów, parafian

O Jezu, wiekuisty Najwyższy Kapłanie, zachowaj Twoich kapłanów i wszystkich wiernych w opiece Twojego Najświętszego Serca, gdzie nikt im nie może zaszkodzić. Zachowaj nieskalanymi ich namaszczone dłonie, które codziennie dotykają Twojego świętego Ciała. Zachowaj czystymi ich wargi, które zraszane są Twoją Najdroższą Krwią. Spraw abyśmy wzrastali w miłości i wierności Tobie, chroń nas przed zepsuciem i skażeniem tego świata. Wraz z mocą przemiany chleba i wina udziel nam również mocy przemiany serc. Błogosław naszemu trudowi, aby wydał obfite owoce. Niech dusze którym służymy, będą nam pociechą tu na ziemi a także wieczną koroną w życiu przyszłym. Amen