Intencje Mszalne 03.08.2020-09.08.2020

Godz. 9.00        + Agnieszka Czapska – int. Chrzestnego z rodzina

Godz. 11.00               + Helena i Władysław Kacprzak, Andrzej Kacprzak

Ogłoszenia Duszpasterskie 18 Niedziela Zwykła

1. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. To szczególny czas. Nasze serca kierujemy w kierunku Matki Bożej. Szczególniej tej w wizerunku Jasnogórskim, do którego będą zmierzały jak co roku piesze pielgrzymki. Zechciejmy objąć wszystkich pielgrzymów naszą modlitwą.
  2. Tradycyjnie sierpień to także miesiąc trzeźwości. Zachęcam do wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu.
  3. W niedziele o godzinie 18.00 w Wieńcu młodzież naszej Parafii rozegra mecz w piłkę nożną w młodzieżą Parafii Wieniec. Mamy nowe jednakowe stroje, więc będziemy się prezentować jak przystało na piłkarzy.
  4. Jak widzimy ostatnie dni to dość nagły i duży wzrost zachorować na Covid. Apeluję o rozsądek i tam gdzie to jest zalecane o stosowanie maseczek i wszelkich zaleceń. W naszym kościele, będzie płyn dezynfekując. Bardzo proszę dla własnego bezpieczeństwa zachować zdrowy rozsądek ale też nie panikować bez zasadnej przyczyny.
  5. Módlmy się do Dobrego Boga o szczególną łaskę na czas Żniw i wszelkiego rodzaju pracach przy zbiorach naszych plonów. Apeluję o rozsądek i zachowanie bezpieczeństwa.
  6. Spotkanie z rodzinami i dziećmi w poniedziałek i środę o godzinie 17.00 Zapraszam. Obecność obowiazkowa
  7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godziny 17, odwiedziny chorych w sobotę od godziny 9.00
  8. Już pod kilku tyg. apeluję o zachowanie bezpieczeństwa i rozsądku podczas wyjazdów i odpoczynku wakacyjnego. Szczęśliwie i bezpiecznie odpoczywajmy i wracajmy do naszych domów tyle razy ile z nich wyjeżdżamy.
  9. Za sprzątanie Kościoła dziękuje państwu Gosztyła i Paczkowskim z Brzezia z Brzezia. Bóg zapłać
  10. Intencje Mszalne w tym tygodniu.

Modlitwa o świętość dla kapłanów, parafian

O Jezu, wiekuisty Najwyższy Kapłanie, zachowaj Twoich kapłanów i wszystkich wiernych w opiece Twojego Najświętszego Serca, gdzie nikt im nie może zaszkodzić. Zachowaj nieskalanymi ich namaszczone dłonie, które codziennie dotykają Twojego świętego Ciała. Zachowaj czystymi ich wargi, które zraszane są Twoją Najdroższą Krwią. Spraw abyśmy wzrastali w miłości i wierności Tobie, chroń nas przed zepsuciem i skażeniem tego świata. Wraz z mocą przemiany chleba i wina udziel nam również mocy przemiany serc. Błogosław naszemu trudowi, aby wydał obfite owoce. Niech dusze którym służymy, będą nam pociechą tu na ziemi a także wieczną koroną w życiu przyszłym. Amen